Dnešný deň začal vcelku pekne, až pokiaľ sme nenavštívili jednu z nemenovaných Bratislavských 4DX kín. Pôvodne sme chceli ísť na 2D, avšak zle sme sa pozreli na lístky a nechtiac sme prišli do iného nákupného centra než sme mali.. .Pre lepšiu predstavu o 19:30 sa mal spúšťať film v kine, avšak v tom nákupnom centre ten daný film začínal o 19:40 a to práve v spomínanej 4DX sále. Tak sme si povedali o 18:30, že prečo neísť na to, veď nech je sranda a aspoň si vyskúšam niečo čo som ešte nikdy predtým nezažil. Nadšene sme si s priateľkou kúpili lístky, aj keď z tej ceny som nebol až tak nadšený, ale tak čo už. Veď všetko je raz po prvý krát :-D.

V momente, keď sa blížila 19.hodina a 35 minuta sme sa pomaličky usádzali na sedadlách v kinosále, kde bol sa zobrazil nadpis, že ak máte vážne zdravotné problémy, tak z hľadiska vlastného nebezpečia radšej opustite kinosálu.Som šťastný z toho, že myslia aj na ľudí, ktorí to majú o niečo ťažšie v živote. Popri sedení som si všímal všetky tie vychytávky pre 4DX najmä to, že som si sedel ako pán na pohodlných sedačkách a vôkol mňa boli veľké fúkare a ktovie čo ešte… Zo začiatku bola reklama, potom začal film. Chvíľkami som nechápal, že prečo sa mi hýbe sedačka, a po ľavej ruke mám možnosť Water Off/ON a tak pre srandu som zvolil Water ON a úprimne neľutujem, ale k tomu až neskôr. Keď sa spúštal film tak všetko začalo veľmi pútavým upozornením, že to čo sa udeje vo filme, tak sa to všetko naozaj udialo v roku 1953 v Rumunsku. S nadšením a strachom v priateľkyných očiach som sa začínal pomaly zažrávať do filmu, až kým neprišla prvá ľakacia scéna,v ktorej sa démon snažil ukázať svoju silu. Bol som veľmi sklamaný, že túto scénu som už videl v TRAILERY na internete, ale nevadí.

Nestrácal som vieru v to, že to ešte nebude až taký neprekvapivý film. Srandovné to začalo byť vtedy, keď hlavný hrdina plus hrdinka a tzv. Maurice (Indiana Jones) sa chopili úlohy. Nevinné vkročenie do kláštora ešte vyzeralo tak nádejne, až pokiaľ sa nezačali diať zvláštne veci. Toto všetko začalo vrcholiť, až pokiaľ si hlavný hrdinovia začali uvedomovať, že v tom kláštore naozaj straší. Straší ako straší, ale ten pocit strachu sa vo mne snažili vzbudiť sedačky, striekajúca voda a vlastne všetko naokolo. Úprimne naozaj ma to bavilo, pretože každá scéna, ktorá sa udiala tak bola doplnená o pohyb/ moment, ktorý si nečakal. Fakt pecka. Poďme naspäť k deju, pretože ten zďaleka nekončil, keďže dej začal naberať na obrátkach.

Po pohľade na priateľku, ktorá sedela vedľa mňa som sa začal občas smiať, keďže ktovie či to bol dobrý nápad zobrať ju na 4DX, keď len tak tak znesie nejaký ten horor v 2DX. V podstate v celom deji išlo o to, že kláštor patril kedysi nejakému bláznovi, ktorý sa tam pokúšal spraviť exorcistické rituály a vytvoril bránu, ktorá sa otvorila a hlavný hrdinovia ju mali zavrieť. V podstate počas deja bolo veľa ľakačiek, veľa nečakaných zvratov a momentov a hlavne rýchlo sa prelínajúci dej medzi postavami, ktoré tam hrali. Spomínaný Indiana Jones ma pobavil už len vtedy, keď vošiel do kláštora s fakľou a brokovnicou a tušil, že príde niečo zlé :-D.

Koniec deja bol taktiež zaujímavý, pretože človek by čakal, že v tej najnebezpečnejšej situácii budú držať pri sebe, ale vonkoncom sa každý poberal vlastnou cestou a teda dej začal opäť mať tie grády. Občas som sa cítil pri tom filme ako pri seriály THE WALKING DEAD, pretože spracovanie masiek bolo dosť podobné a občas vtipné, ale aj tak ma to neodradilo, lebo napokon ani neľutujem tie peniaze, pretože zážitok stál za tie ťažko zarobené éčka.

Keď už hlavné postavy vyhnali démona, tak sa to celé ukončilo v miestnosti, ale tak treba si to ísť pozrieť. Veľa vecí som vynechal a ani ich nepoviem, lebo sa to nedá všetko zapamätať, ale jedno Vám poviem, že už dlho som sa tak dobre nebavil ako pri tomto filme. Niekto sa bál, ale tak keby mám ísť ešte raz tak idem. Toť vše na záver.

Pekný deň Vám prajem.